Podkolenky připoutají pozornost k vašim nohám v sukni a v šatech

Podkolenky skvěle sluší jak dívkám, tak i ženám. Představují módní doplněk, který neunikne pohledům okolí. Často působí svůdným dojmem a skvěle se hodí k šatům nebo k sukni. Ve spojení s kotníčkovými botami budou vypadat výborně. Podkolenky bývají vyrobeny z polyamidových vláken s příměsí elastanu zajišťujícího pružnost. Materiál používaný na výrobu punčochových podkolenek bývá také nylon. Při nákupu můžete zvolit různou délku, která se uvádí v centimetrech a vybrat si barvu – od béžové, která splyne s vaší pokožkou až po svůdnou černou. V nabídce obchodních řetězců a internetových prodejců jsou samozřejmě i různě barevné podkolenky, které uvítají mladé dívky jako trendy doplněk oblečení. 

Správně zvolené podkolenky by vás neměly stahovat ani vytvářet žádné otlaky. Pro větší pohodlí nohou můžete zvolit podkolenky se silnějším nebo vyztuženým chodidlem a pevnější špičkou. 

Odolnost podkolenek – počet denů

Odolnost podkolenek určuje počet denů. Jednotka Denier vyjadřuje sílu punčoch (sílu použitých vláken). Čím více denů, tím jsou podkolenky pevnější, tmavší a více zateplené. A také hrozí menší riziko jejich roztržení. A naopak. Čím méně denů podkolenky mají, tím jsou světlejší, průsvitnější a jemnější. 

Podkolenky s vysokým počtem denů jsou často kompresní a jsou vhodné pro ženy či muži, kteří mají převážně sedavé zaměstnání a potřebují více prokrvovat dolní končetiny. Kompresní podkolenky také využijete, pokud trávíte svůj pracovní čas na nohou. Podkolenky namáhaným nohám určitě  uleví. Hodí se i jako prevence proti křečovým žilám a je dobré je nosit již při jejich výskytu. Kompresní podkolenky jsou vhodné také při sportu, neboť zvyšují okysličení svalů, rychleji odbourávají vzniklý laktát ve svalech a tím snižují vaši únavu. Jejich další nespornou výhodou je, že zajišťují stabilnější postavení nohou v botě a zamezují vzniku výronů. Díky kompresním podkolenkám budete schopni zvládnout delší trénink a váš výkon poroste. Kompresní podkolenky rovněž zaručují maximální pohodlí a poradí si s potem díky svým antiseptickým schopnostem. V případě potřeby zdravotních kompresních podkolenek se obraťte na svého lékaře, který vám může punčochové podkolenky předepsat. 

Pozor. Platí, že čím jsou podkolenky kompresnější, tím hůře se navlékají na nohy. Zde pomůže obrátit podkolenky naruby a neobrácené ponechat pouze chodilo, přes které podkolenky natáhnete směrem nahoru. Kompresní podkolenky si našly oblibu u mužů i žen. 

Zimní versus letní podkolenky

Podkolenky se hodí do každého ročního období. Závisí pouze na tom, kolik denů mají. V zimě i v létě můžete zvolit také odvážnější barevné kombinace, které působí hravým dojmem. Pohled na vtipné a barevně vzorované podkolenky vás a vaše okolí možná i rozveselí a vylepší náladu. Doplnění tmavého oblečení, které v zimě často nosíme , barevnými podkolenkami pak bude zajímavou volbou.

Podkolenky mají nejen estetickou funkci. Výborné jsou například na delší cestování, kdy pomáhají proti otoku dolních končetin, v horším případě vzniku cestovní trombózy. Na horách využijte termo podkolenky. Pokud si nevíte rady, jaké podkolenky vám budou sedět, zajděte si tam, kde zboží můžete vyzkoušet a personál poskytne cenné rady před zakoupením zboží. Například při volbě správné velikosti, síly punčoch, a typu podkolenek. 

Inspirujte se trendy modely letošní sezóny a zakupte podkolenky, které vás nadchnou  a budou vám sedět. Podkolenky využijete při různých příležitostech. Buďte si jisti, že  se ve vašem šatníku neztratí. 

Petr Kratochvíl