Dřez Franke vydrží jako nový po dlouhou dobu

Dřez Franke skvěle vypadá a ještě lépe funguje. Na výrobě všech typů dřezů se odborníci podílejí už po desítky let a jejich úspěchy potvrzují přední příčky v oblíbenosti mezi zákazníky. b

Dřez Franke ve vaší kuchyni upoutá pozornost na první pohled. Inovativní řešení konstrukce všech typů nabízených dřezů dodá vaší kuchyni moderní nádech, zatímco dlouholetá tradice této švýcarské firmy zaručí kvalitní zpracování. Výrobky firmy Franke jsou oblíbené po celém světě a především dřezy se těší velkému uznání.

Dřez Franke podtrhne krásu vaší kuchyně

Dřez Franke dokonale zapadne do vaší kuchyně nejen vzhledem k širokému výběru velikostí, ale bohatá nabídka se otevírá hlavně u materiálů dřezů. Můžete obnovit zašlou krásu původního vzhledu kuchyně s tím rozdílem, že nový dřez toho snese mnohem víc. Nebo se vrhněte do stavby či rekonstrukce kuchyně i výběru nádobí v proudu posledních trendů a zkuste něco nového. Máte z čeho vybírat, protože k nejrozšířenějším typům patří:

Nerezové dřezy

Jako největší světový odběratel nerezové oceli firma Franke podrobně zná její vlastnosti, což se projevuje i na jejích dřezech. Vybírají ocel prémiové kvality, která následným postupem výroby dřezů získává další výjimečné vlastnosti, jako je zvýšená odolnost proti skvrnám od vodních kapek. Vysoký podíl niklu a chromu v nerezové oceli ochraňuje dřez před poškozením působením vysokých i extrémně nízkých teplot. Hladký povrch zabraňuje usazování bakterií a čištění je hračka. Nudí-li vás klasický vzhled nerezových dřezů, sáhněte po jednom z řady ozvláštněné používanými texturami.

Granitové dřezy

Fragranit používaný na Franke granitové dřezy je složený z 80 % drcené žuly a 20 % akrylátové pryskyřice. Toto spojení zaručuje ochranu proti rozbití, poškrábání, odštěpkům, vysokým teplotám (až 280 °C), skvrnám a bakteriím.Důsledným testováním firma Franke vyřešila problém spojený s kompozitními materiály, kdy smícháním několika složek vznikaly větší částice zachytávající nečistoty. Neporézní Fragranit DuraKleen nedá šanci těm ani těm nejsilnějším protivníkům – červená řepa si během 18 hodin vůbec neškrtla, setřel ji obyčejný hadr. Částečně umělé složení umožňuje vyrobit dřezy ve velkém množství barev, které s postupem času nevyblednou.

Tectonitové dřezy

Firma Franke pro své dřezy začala používat svůj jedinečný syntetický materiál Tectonite, který svým vzhledem a vlastnostmi dokonale zapadá do moderní kuchyně. Tectonitový materiál dřezu zvládne vysoké teploty (až 300 °C), teplotní šoky a nárazy, aniž by se poškodil. Zároveň na něm nezůstávají skvrny jako na citlivějších površích, vodu doslova odpuzuje. Příjemně hladký materiál dřezu může vévodit vaší kuchyni v několika barvách s UV ochranou proti vyblednutí. O bezproblémovou instalaci se postará jeho velmi nízká váha. Tectonite je velmi šetrný k přírodě, protože je 100 % recyklovatelný.

Dřez Franke zákazníci rádi kombinují s příslušnou baterií

Dřez Franke se u lidí, kteří si zařizují novou nebo rekonstruují stávající kuchyni, těší dlouhodobé přízni. Sami si vyzkoušeli, že dřez spolu s baterií Franke tvoří nepřekonatelnou dvojici. Firma věnuje spoustu času společnému vývoji obou zařízení tak, abyspolu ladily po vzhledové i funkční stránce.

Zákazníkům se nejvíc líbí možnost výběru povrchové úpravy. Například u nerezového dřezu s matně sametovým povrchem oceňují totožnou úpravu u dřezu i baterie, stejně jako u granitových dřezů jednotný vzhled baterie, dřezu a odkapávací plochy.

Petr Kratochvíl