Jak podpořit růst obočí? Víme jak na to! 

Obočí dodává obličeji na výrazu a rámuje váš pohled. Je jen přirozené, že chcete, aby vypadalo plnější a silnější. Jenže… Kolik z nás tráví čas čekáním na to, až doroste do pořádně hustých brows? Ať už jste se narodili s tenkým obočím, padlo za oběť přílišnému vytrhávání, nebo prostě jen máte chuť na výraznější obloučky, máme pro vás několik tipů, jak můžete přirozený růst obočí podpořit. 

Ricinový olej

Existuje snad něco, co by ricinový olej nezvládl? Lze ho použít na bolavé svaly, pomůže vám usnout a je prospěšný i při drobných kožních problémech. Mimo jiné podporuje také růst vlasů i obočí. Je totiž bohatý na mastné kyseliny a vitamín E, které jsou nezbytné při obnově poškozené vlasové folikuly. Jak na to? Jednoduše si ho trochu naneste na prsty nebo vatový tampon a lehce jím chloupky potřete předtím, než půjdete spát.

Kokosový olej

Tento hustý olej je podobný všeuměl. Lze ho použít k hydrataci pokožky i bělení zubů. Stejně jako ten ricinový podporuje růst obočí a regeneraci vlasových folikulů. Aplikujte ho zrovna tak a nechte působit přes noc. 

Tip: Tato domácí léčba nemusí být pro každého. Pokud ani vy nechcete používat „syrové“ oleje, sáhněte po přírodních růstových sérech. V jejich složení ricinový nebo kokosový olej určitě najdete, navíc je jejich aplikace příjemnější. 

Masáž a kartáčování 

Ne, neblázníme! Masírování a kartáčování oblasti kolem obočí zvyšuje její prokrvení. Zlepšením krevního oběhu docílíte toho, že se v k vlasovému folikulu dostane více živin, tolik nezbytných pro podporu nového růstu. Jen je třeba dávat si pozor, abyste při stimulaci nebyli příliš tvrdí. To by mohlo vést k poškození chloupků a celá snaha by přišla vniveč. 

Nepřehánějte to s make-upem

Obočí většinou dorůstá po částech a tak je třeba ho vyplňovat tužkou, gelem nebo pudrem. Při tom ale postupujte velmi jemně – příliš hrubé zacházení s beauty pomocníky může způsobit jeho vypadávání a lámání. S množstvím buďte taky opatrní – každodenní používání silného make-upu může ucpat póry a zablokovat růst chloupků. I proto nezapomínejte na jeho důkladné odlíčení. Udržujte ho čisté a upravené. Uvidíte, jak časem rozkvete!

Peeling? Ano! 

Obočí si sice žádá jemné zacházení, ale překvapilo by vás, jak neuvěřitelně je pro jeho růst pravidelný peeling prospěšný! Odumřelé kožní buňky a nečistoty se běžné hromadí právě za jeho chloupky. Exfoliací je odstraníte a tak umožníte cenným olejům, aby skutečně pronikly do pokožky a vlasové cibulky – čím hlouběji, tím lépe. Peeling do své kosmetické rutiny zařaďte jednou týdně. 

Používejte kosmetické specialisty

Většinu přípravků na růst vlasů nelze používat také pro obočí. Pokožka kolem očí je jemnější a náchylnější k podráždění. Proto vybírejte jen ty produkty, kterou jsou pro obočí specificky určeny.

Zkontrolujte svůj jídelníček 

Udržování vyvážené stravy je na cestě k dosažení hustšího obočí velmi důležité. Zaměřte se na potraviny bohaté na biotin, omega 3 mastné kyseliny a vitamíny A, B, C, D a E. Ty mohou urychlit proces růstu více, než si myslíte. Pochutnejte si na listové zelenině, ořechách, avokádu, olivách nebo třeba lososu.

Buďte v klidu

Nedávný výzkum zjistil, že stres může mít vliv nejen na vypadávání vlasů, ale i jejich růst. Vysoká hladina kortizolu totiž vlasové fotikuly udržuje ve „spící“ fázi. To platí i v případě růstu obočí. Pokud se tedy cítíte vystresovaní až k prasknutí, vyzkoušejte některé zklidňující techniky. Hluboké dýchání, vědomá meditace, masáž, aromaterapie, sport – možností existuje spousta! 

Dorůstání obočí může být zdlouhavé a někdy se vám může zdát, že nedělá žádné pokroky. Přijměte ho takové, jaké je, v každém fázi procesu. Pokud se vám ale i tak příliš nedaří, zvažte návštěvu lékaře. 

Jste s tvarem a hustotou svého obočí spokojeni?

Petr Kratochvíl